Izvor: Politika, 06.Apr.2008, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kvalitet na strani Zvezde

Najbolji igrač „crveno-belih” u 133. „večitom derbiju” Koroman kaže da su se fudbaleri Partizana radovali zbog boda kao da su pobedili. – Burzanović: Nema predaje

Fudbalski prvak je i posle 133. prvenstvenog „večitog derbija” i dalje jedini bez poraza u šampionatu, ali je to slaba uteha za njegove fudbalere i navijače. Crvena zvezda već sedam godina nije osetila gorčinu prvenstvenog poraza na stadionu Partizana, ali ovaj put je remi po meri „crno-belih”, >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << jer su zadržali prednost od pet bodova što je dobra zaliha u preostalih devet kola.

Zvezda je ponovo bila bliža pobedi, vodila je i imala priliku da još u prvom poluvremenu dotuče domaćina, ali joj je na kraju pripao samo – bod. U završnici meča iskusni napadač Jestrović, koji je proveo na terenu tek poslednjih četvrt sata utakmice umesto inferiornog Misdongarda, mogao je da odluči pobednika. Ipak, posle njegovog udarca, na njega je naleteo golman Božović, a arbitar Milorad Mažić je brzopleto pokazao na belu tačku. Međutim, ubrzo je na intervenciju pomoćnika Tomičića ispravio grešku i dosudio slobodan udarac za goste sa ivice šesnaesterca, ali je opet načinio grešku, jer umesto da isključi Partizanovog čuvara mreže, pokazao mu je samo žuti karton.

– Božović je morao da bude isključen ako je načinio prekršaj i tu nema nikakve dileme. Čudno je to što je posle tog faula ostao među stativama, pogotovo jer se na derbiju praktično odlučivalo o tituli prvaka. Videlo se kolika je razlika u kvalitetu na našoj strani, pošto su se Partizanovi igrači radovali što nisu izgubili. Bili su toliko srećni zbog osvojenog boda, kao da su pobedili. Nama preostaje da se maksimalno ozbiljno pripremimo za naredne mečeve i da nam se više ne dogodi neuspeh protiv tzv. malih klubova,– istakao je Zvezdin ofanzivni vezista Ognjen Koroman, bespoštedni borac i najzapaženiji akter u gostujućem timu.

Strelac vodećeg gola za „crveno-bele”, crnogorski reprezentativac Igor Burzanović, nije skrivao razočaranje:

– Posle vođstva imali smo dve dobre prilike, a ja sam i drugi put mogao da zatresem mrežu. Međutim, zasmetao mi je štoper domaćih Đorđević. Propustili smo veliku šansu da se približimo Partizanu na svega dva boda razlike, ali sigurno se nećemo predati, jer ima još dosta da se igra.

Iskusni golman Crvene zvezde Ivan Ranđelović je ulivao sigurnost saigračima dobrim intervencijama, a kod izjednačenja, posle velike greške desnog beka Ninkova, nije mogao ništa da učini.

– Borili smo se do kraja da pobedimo, ali nismo uspeli iako smo bili veoma blizu trijumfa. Pohvalio bih publiku zbog sjajnog ambijenta i derbi je zaista spas za srpski fudbal, jer na ostalim prvoligaškim utakmicama najčešće nema ni hiljadu gledalaca. Da nam je fudbal dosta čudan videlo se i po tome kolika je bila radost fudbalera Partizana zbog remija, pa su u euforiji i dresove bacali navijačima,– rekao je Ranđelović.

Fudbaleri Crvene zvezde su juče imali slobodan dan, a od danas će početi pripremame za nove ispite u šampionatu i polufinalni meč Kupa Srbije s Partizanom, 16. aprila na „Marakani”. Naš najtrofejniji klub brani oba trofeja na domaćoj sceni, a iako u prvenstvu prilično zaostaju, „crveno-beli” ni ne pomišljaju na predaju.

– Borićemo se do kraja, a videćemo da li će to biti dovoljno za prvo mesto. Nema razočaranja zbog nerešenog ishoda u derbiju i okrećemo se novim obavezama,– zaključio je Janković.

--------------------------------------------------------------

Zvezda naknadno dostavlja primedbe

Na zajedničkoj konferenciji za novinare posle derbija trener Crvene zvezde Aleksandar Janković je izjavio da nema zamerki na suđenje, iako je po njemu bilo mnogo spornih situacija. Sekretar stručnog štaba „crveno-belih” Goran Negić je kazao za „Politiku” da u zvanični protokol nije stavljena nijedna primedba na račun arbitara, ali je i dodao da je naznačeno da će predstavnici Zvezde to učiniti naknadno, u dopunskom izveštaju.

--------------------------------------------------------------

Savetnik Stojanović stalno uz ekipu

Golman Zvezdine „zlatne generacije” koja je postala prvak Evrope Stevan Stojanović i dalje je stalno uz ekipu, iako je odnedavno s funkcije sportskog direktora pomeren na mesto specijalnog savetnika za sportska pitanja predsednika kluba Toplice Spasojevića.

Stojanović time pokazuje koliko je istinski posvećen voljenom klubu i na novom zadatku, a valjalo bi podsetiti da je u vreme dok je bio sportski direktor Zvezda ostvarila odlične rezultate osvajanjem dve uzastopne „duple krune” na domaćoj sceni, a na evropskoj je dva puta učestvovala u Ligi Uefe.

L. Delić

[objavljeno: 07/04/2008]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.