Kutrone i VAR za preokret Milana

Izvor: Mondo, 02.Dec.2018, 15:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Milan spretno, ali i srećno stigao do pobede protiv Parme, koja je samo pet minuta imala tri boda u džepu.

Vođstvo Parme početkom drugog poluvremena podsetilo je ljubitelje fudbala, posebno navijače žuto-plavih, na dve pobjede nad "rosonerima" u sezoni 2013/2014, a one starije možda i na legendarne duele sa početka devedesetih, međutim, ovog puta iznenađenja nije bilo.

Na San Siru, mestu gde je Parma remijem 0:0 26. maja 1991. godine izborila prvi, istorijski >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << plasman u evropska takmičenja, a potom i 1994. pobedom 2:0 osvojila Superkup Evrope, ovog puta slavio je Milan.

Ekipa Đenara Gatuza preokretom je stigla do trijumfa - 2:1 i osvojila tri važna boda u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Ni Parma nije daleko od Evrope, trenutno je šesta, ali će morati da se pomiri sa prekidom niza od tri pobede bez poraza.

Presudio je individualni kvalitet Patrika Kutronea, ali situacija iz 68. minuta kada je Bastoni bio neoprezan u svom šesnaestercu, što je ostalo potpuno neprimećeno na terenu, ali ne i u VAR sobi i greška je ispravljena.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova na San Siru, a već nakon četiri minute igre u nastavku zatresla se mreža, i to Đanluiđija Donarume. Ingleze je bio najviši u skoku posle kornera i doveo Parmu u vođstvo.

Ono je, međutim, trajalo svega šest minuta.

Kutrone se odlično snašao u šesnaestercu domaćih i loptu koja se odbila iza leđa odbrane Parme udarcem iz prve poslao u mrežu za izjednačenje.

Cutrone Goal ⚽#MilanParmapic.twitter.com/ne23nOTjON

— Teuku Mikhwan (@mikhwaaaan) December 2, 2018

Potpuni preokret desio se u 71. minutu kada je Kesi iskoristio jedanaesterac, kojem se praktično niko nije nadao.

Naime, tri minute ranije Bastoni je nakon jednog centaršuta odbojkaškim "čekićem" primirio loptu, što nije primetio niko od igrača Milana, ali ni sudija Kalvareze i igra je nastavljena.

Ipak, nakon intervencije iz VAR sobe Kalvareze je pokazao na belu tačku, a Kesi donio Milanu sedmu  pobedu u sezoni.

WATCH: As cool as you like, Kessie converts! #MilanParma 2-1. pic.twitter.com/TV87hmGvJj