Izvor: B92, 20.Nov.2008, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Kup tolerancije" u Subotici
U Subotici će 22. novembra u Hali sportova biti održana finalna takmičenja "Kupa tolerancije 2008".
Ta manifestacija se već četvrtu godinu realizuje u okviru projekta Izvršnog veća Vojvodine sa ciljem afirmacije multikulturalizma i tolerancije. Na finalnim takmičenjima učestvuju najuspešnije ekipe iz više sportskih disciplina, od preko 4000 učenika osnovnih i srednjih škola iz svih opština Vojvodine koji su učestvovali ove godine na Kupu tolerancije. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Kup tolerancije podrazumeva održavanje sportskih takmičenja u četiri discipline, uz dodatne sadržaje, a okuplja učenike škola sa nastavom na jezicima nacionalnih manjina, odnosno škola sa teritorija opština u kojima živi značajan broj pripadnika nacionalnih manjina u Vojvodini.












