Kup CEV: Sjajnim Novosađanima set protiv Trentina

Izvor: Sportal.rs, 05.Nov.2014, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kup CEV: Sjajnim Novosađanima set protiv Trentina

Odbojkaši Vojvodine NS Seme poraženi su u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV, iako su pružili sjajnu partiju i bili nadomak iznenađenja protiv favorizovanih Italijana.

Dijatek Trentino je u utorak uveče, u maloj sali SPC "Vojvodina" u Novom Sadu, pobedio Vojvodinu NS Seme sa 3:1, po setovima 22:25, 25:21, 26:24 i 25:18, posle 107 minuta igre.

Najefikasniji u Vojvodini bio je Milan Katić sa 20 poena, Dražen Luburić dodao je 15, a poen manje Mihajlo Stanković. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << U italijanskom timu Filipo Lanca bio je najefikasniji sa 22 poena, Matej Kazijski postigao je 13, a Emanuele Birareli 12 poena.

Revanš meč će se odigrati u sredu, 19. novembra od 20.30 sati u dvorani "Palatrento" u Trentu. Pobednik duela Vojvodina NS Seme - Trentino igraće u osmini finala, 3. i 17. decembra, protiv pobednika dvomeča Mladost Brčko (BIH) - Makabi Tel Aviv (ISR).

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se "zlatni set" do 15 poena.

(Foto: MN Press)

Nastavak na Sportal.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.