Izvor: B92, 04.Dec.2013, 23:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kup: Bajern i Bajern sigurni
Fudbaleri Bajerna i Bajera iz Leverkuzena plasirali su se u četvrtfinale Kupa Nemačke pošto su u osmini finala očekivano pobedili Augsburg i Frajburg.
Branilac trofeja rutinski je na gostujućem terenu slavio protiv Augsburga sa 2:0, golovima Robena i Milera.
Bajer Leverkuzen je, takođe kao gost, do uspeha u Frajburgu došao boljom igrom u drugom poluvremenu (2:1). Kruse je doveo Bajer u vođstvo u prvom minutu, Ginter je izjednačio u 19, da bi plasman svom timu overio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Emre Džan u 77. minutu.
Volfsburg je prošao dalje tek posle preokreta nad drugoligašem Ingolštadom (2:1), golom Ivice Olića u 89. minutu.
Dosta problema imao je i Ajntraht Frankfurt u susretu sa, takođe drugoligaškim klubom, Sandhauzenom, čiji je otpor srušio tek u finišu (4:2), najviše zahvaljujući trostrukom strelcu Žoselu.
Nemački Kup, osmina finala:
Sreda:
Frajburg – Bajer Leverkuzen 0:2
Ginter 19' - Kruse 1', Džan 77'
Volfsburg – Ingolštad 2:1
Naldo 66', Olić 89' - Da Silva 17'
Augsburg – Bajern Minhen 0:2
Roben 4', Miler 78'
Ajntraht Frankfurt – Sandhauzen 4:2
Žoselu 19', 49' 90', Kadlec 72', - Rode 64'(ag), Teting 66'
Utorak:
HSV – Keln 2:1
Union Berlin – Kajzerslautern 0:3
Sarbriken - Borusija Dortmund 0:2
Šalke - Hofenhajm 1:3















