Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Jun.2018, 16:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kulen Lemajića najbolji u Sremu
Kao i prošle godine, titulu apsolutnog pobednika na 19."Sremskoj kulenijadi" u Erdeviku, ponela je porodica Lemaić iz Šida. Ocu Predragu, sinu Mladenu i unucima, pripale su sve nagrade u obe kategorije – kulen u veštačkom i prirodnom omotaču.
Najbolji kulen i kobasice u šidskoj opštini već godinama prave Predrag Lemaić i njegovi potomci. Gotovo deceniju unazad najbolji su na „Sremskoj kobasicijadi" u Šidu, a nekoliko godina i na „Kulenijadi" u Erdeviku. Stručna >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << komisija nije imala šta da zameri.
Veliku i sve brojniju erdevičku manifestaciju posećuje nekoliko hiljada ljudi iz Srema i okoline. Na desetine štandova izlagača mesnih prerađevina, vina, meda, sira, u prelepom parku u samom centru sela, privlače radoznale zaljubljenike u dobar zalogaj i gutljaj. Privredna komora Srbije i Vojvodine i regionalna privredna komora Sremskog upravnog okruga su glavni organizatori.
Sremska kulenijada" jedna je od ponosnih gastronomskih manifestacija Opštine Šid.
Manifestaciji je prisustvovao i pomoćnik pokrajinskog sekretara za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo.
Danas je Erdevik centar Srema. Ponovo je pun ljudi, kao u srećnija vremena. Veselo, do ponoći, u zagrljaju kulena i vina.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






