Krstić: Oštećeni smo

Izvor: Vesti-online.com, 12.Sep.2010, 02:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krstić: Oštećeni smo

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Nenad Krstić izjavio je da sudije drastično oštetile naš nacionalni tim u polufinalu Svetskog prvenstva.

Srbija je ranije večeras posle velike borbe poražena u polufinalu SP od selekcije Turske 83:82.

"Suvišan je komentar za suđenje, ovo je tako 'izvaćareno' da je to strašno. Borili smo se, ali šta da komentarišeš kad ovako izgubiš utakmicu za finale >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Svetskog prvenstva", rekao je Krstić i dodao:

"Primili smo bezveze poslednji koš, nismo preuzeli kako treba. I moj peti faul je bio... Vodili smo po sedam-osam poena razlike, kontrolisali meč, ali ja sam dobio pet penala, Kosta četiri, Novica četiri, to je sve bilo sankcionisano sa po dva slobodna bacanja. Mislim da bi trebalo i FIBA malo da se zapita".

Jedan od najboljih srpskih košarkaša Miloš Teodosić izjavio je na naš tim mora već da misli na sutrašnji duel za bronzanu medalju protiv Litvanije.

"Dali smo sve od sebe i mislim da nam niko neće zameriti na porazu. Toliko je truda i rada uloženo, mislim da smo zaslužili bar treće mesto i moramo da učinimo sve da ga osvojimo", dodao je Teodosić, koji je potom prokomentarisao suđenje:

"Bilo je kako je bilo, nije na nama da komentarišemo. Ne prati nas baš sjajno suđenje od početka SP, možda zato što smo mlada ekipa, bez autoriteta. I oni igrači koji bi trebalo da imaju autoritet - oni ga nemaju".

Novica Veličković je priznao da je teško podneo poraz od Turske.

"Ja ne mogu da ćutim. Bude namerna lična Ašika, udario me po ruci, ja se okrenem, a on se drži za oko!? Udare me po ruci na poslednjem polaganju - nije faul. Ovo je najgori poraz koji sam ikad doživeo", dodao je Veličković.

Meč između Litvanije i Srbije biće odigran sutra od 18,00 časova.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Sramno suđenje protiv Turske (Video)

Izvor: Radio 021, 12.Sep.2010

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković izjavio je da naš nacionalni tim nije zaslužio da izgubi u polufinalu Svetskog prvenstva u Turskoj.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.