Izvor: B92, 31.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krstajić za B92: Idemo po tri boda
Fudbalska reprezentacija Srbije otputovala je u Helsinki, gde će se u subotu sastati sa selekcijom Finske u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Jedan od najiskusnijih članova srpskog tima Mladen Krstajić za B92 kaže da je svestan kvaliteta Finaca, ali da reprezentacija Srbije u Helsinki ide po tri boda:
"Atmosfera u timu je dobra. Igrači maksimalno ozbiljno shvataju predstojeću utakmicu, pre svega zbog gorkog iskustva koje smo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Helsinkiju imali pre nekoliko godina kada smo doživeli težak poraz. Igramo protiv ekipe koja igra dobar fudbal, koji nama možda i ne odgovara, jer su čvrsti i agresigvni, dobro igraju u defanzivi i neće nam biti lako. Međutim, i mi smo kvalitetni i idemo tamo po tri boda. Svesni smo svih kvaliteta Finaca i pokušaćemo da pobedimo”, rekao je Krstajić.
Igor Duljaj je bio član tima koji je u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2002. godine izgubio od Finske u gostima sa 3:0 i za B92 kaže da je vreme za revanš.
"Niko u ovom tenutku ne razmišlja o remiju. Nama je u mislima samo pobeda. Biće izuzetno teško. Dobro smo se spremili u Kovilovu, poznajemo sve njihove kvalitete, znamo da su dosta jaki, naročito na domaćem terenu. Imam negativno iskustvo iz utakmice koju smo izgubili sa 3:0 u Helsinkiju i sada je vreme da preokrenemo rezultat u našu korist”, kaže Duljaj.
Vezni fudbaler reprezentacije kaže da je naš tim porazom na prethodnom gostovanju Finskoj "naučio lekciju".
”Tada smo isto razmišljali i bili smo ubeđeni da možemo da pobedimo Fince. Sada smo dosta oprezniji jer smo naučili lekciju. Biće izuzetno teško. Oni imaju svoju računicu, međutim, daćemo sve od sebe da ispunimo ono što se od nas traži”.
Borbu za tri boda najavljuje i Miloš Krasić:
"Ova utakmica nam je od velikog značaja. Dobro smo se pripremili tokom protekla 2 dana. Najvažnije je da nema povređenih, da smo kompletni. Moramo ući maksimalno skoncentrisano u ovu utakmicu jer znamo koliko nam je bitna. Daćemo sve od sebe da pobedimo u ovoj ključnoj utakmici, kako bi u nastavku kvalifikacija imali što lakši posao. Ne razmišljamo o remiju, idemo da pobedimo, kao i na svakoj utakmici”, rekao je Krasić.






