Kristalni globus za Zlatića

Izvor: RTS, 22.Sep.2011, 01:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kristalni globus za Zlatića

Srpski reprezentativac Andrija Zlatić osvojio je kristalni globus Međunarodne federacije streljačkih sportova prvog dana finala Svetskog kupa u disciplini MK pištolj. Tako je postao šesti strelac u istoriji srpskog streljaštva koji je osvojio kristalni globus, po mnogima, najprestižniji trofej.

Reprezentativac Srbije u streljastvu Andrija Zlatić osvojio je danas kristalni globus Međunarodne federacije streljačkih sportova prvog dana finala Svetskog kupa u Vroclavu u Poljskoj, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u disciplini MK pištolj.

Zlatić je tako postao šesti strelac u istoriji srpskog streljaštva koji je osvojio kristalni globus, po mnogima, najprestižniji trofej svetskog streljačkog sporta, jer u finalu gađaju samo osmorica najboljih na osnovu rezultata i plasmana na četiri svetska kupa u sezoni, branilac trofeja i svetski šampion iz predhodne godine.

"Sezonu sam završio na najlepši način. U Beogradu pre dva meseca na Šampionatu Evrope osvojio sam zlatnu medalju, pre toga još četiri trofeja na Svetskim kupovima, kao i evropsko srebro vazdušnim pištoljem u Breši i sve je ovo za mene najlepša najava za ono što me čeka u 2012, a to su Olimpijske igre u Londonu", rekao je Zlatić koji je pobedio sa ukupno 667,9, odnosno 568 krugova u osnovnom delu gađnja.

U istoriji srpskog streljaštva Zlatić je postao šesti strelac koji može da se podiči kristalnim globusom ISSF. Najtrofejnija je Jasna Šekarić koja ima šest kristalnih globusa (dva MK pištoljem - 1988. i 1990. oba puta u Minhenu) i četiri vazdušnim pištoljem (1988. u Minhenu, 1996. u Nefelsu, 1997. u Luganu i 2005. u Minhenu). Jedna je od retkih takmičarki koja je u jednom finalu Svetskog kupa pobedila sa oba oružja (prvo finale Svetskog kupa 1988. u Minhenu). Jasna Šekarić je u finalu osvojila i tri srebra i jednu bronzu!

Goran Maksimović ima tri kristalna globusa i jedan je od malobrojnih strelaca u svetu koji je pobedio u finalu Svetskog kupa sa sva tri oružja! MK puškom trostav trijumfovao je1991. u Minhenu, vazdušnom puškom 1990. u Minhenu i MK puškom 60 metaka ležeći 1988. u Minhenu! Ima drugo mesto MK puškom 3 puta 40 metaka u Minhenu 1988. Po jedan kristalni glubus imaju Lidija Mihajlović (MK puška 3 puta 20 metaka u Vuksiju 2009), Nemanja Mirosavljev (MK puška 3 puta 40 metaka u Minhenu 1995) i Stevan Pletikosić (MK puška 60 metaka ležeći u Minhenu 1991).

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.