Krihmajr pobednik legendarnog spusta u Kicbilu

Izvor: B92, 20.Jan.2023, 15:18

Austrijski skijaš Vinsent Krihmajr pobednik je današnjeg spusta u Kicbilu, koji je vožen u okviru Svetskog kupa.

Aktuelni svetski prvak je na legendarnoj stazi "Štrajf" pobedio vremenom 1:56,16 minuta.

Krihmajru je ovo 15. pobeda u Svetskom kupu i druga u Kicbilu, nakon što je pre dve godine slavio u superveleslalomu.

Veliko iznenađenje priredio je Italijan Florijan Šider, koji je sa startnim brojem 43 iskoristio dobre uslove na stazi i došao do drugog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mesta. On je za pobednikom zaostao 0,23 sekunde.

Treće mesto pripalo je Švajcarcu Nilsu Hintermanu (0,31), dok je četvrto mesto sa startnim brojem 28 zauzeo Amerikanac Džared Goldberg (0,35).

Vodeći u plasmanu spusta Norvežanin Aleksander Omot Kilde završio je na 16. mestu.

Kilde u poretku spusta vodi sa 520 bodova, drugi je Krihmajr sa 419, a treći je Švajcarac Marko Odermat sa 386 bodova.

U generalnom poretku Svetskog kupa vodi Odermat sa 1.186 bodova, drugi je Kilde sa 861 bodom, dok je na trećoj poziciji Norvežanin Henrik Kristofersen sa 665 bodova.

Skijaši će u subotu u Kicbilu voziti još jedan spust.