Izvor: MozzartSport.com, 28.Feb.2021, 18:52

Kraj februarske serije: Han srušio snove Majnca o begu iz crvene zone (VIDEO)

Gosti golom u 25. minutu stigli do celog plena

Serijom od tri utakmice bez poraza tokom koje je osvojio sedam bodova Majnc je nagovestio povratak u trku za opsanak, međutim senku na vrlo dobre februarske igre bacio je minimalni poraz od Augzburga (0:1) u okviru 23. kola Bundeslige pogotkom Andrea Hana.

Trenutak odluke predstavljala je katastrofalna reakcija golmana Centnera koji je na 10 metara od gola poklonio loptu Niderlehneru što je fudbaler >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gostiju umeo da naplati i nesebično uposli Hana kojem nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu.

Vodeći pogodak Augzburga pokrenuo je domaćina koji je u nastavku ofanzivom pokušao da dođe do izjednačenja i tako izbegne prvi febrarski poraz. Ulasci Boetiusa i Glacela osvežili su ofanzivu, a upravo holandski vezista imao je odličnu priliku da u 79. minutu neutrališe zaostatak Majnca. Nakon što se izborio za prostor za šut rezervista Augzburga zapretio je sa distance, ali je Gikjevič bio na visini zadatka.

Završni trenuci susreta doneli su borbu potpuno spuštenih gardova, te je u 86. minutu Han imao priliku da izraste u apsolutnog heroja i drugim golom otkloni sve dileme, ali je sreća bila na strani domaćina te se udarac Nemca od bio od desnu stativu nazad u igru.

Samo dva minuta kasnije slična situacija viđena je na drugoj strani. Onisivo se posle asistencije Bareira našao u stopostotnoj šansi, ali je takođe pogodio stativu. Austrijski napadač u 89. minutu dobio je priliku za popravni koja se ispostavila i kao poslednja šansa da Majnc stigne do boda, ali je njegov udarac odbranio Gikjevič i sačuvao tri boda gostima.

Majnc je današnjim porazom ostao na 17 bodova, dok je Augzburg sedmi put u sezoni osvojio ceo plen i tako se udaljio od opasne zone.