Kraj drame u Meksiku

Izvor: Mondo, 30.Maj.2016, 09:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kraj drame u Meksiku

Oslobođen kidnapovani fudbaler Olimpijakosa

Foto: Guliver/Getty images/Dean Mouhtaropoulos

Meksičke vlasti saopštile su da je u nedelju uveče oslobođen reprezentativac i fudbalska zvezda Alan Pulido, koji je kidnapovan u nedeljuju u saveznoj državi Tamaulipas, na severu zemlje.

AP prenosi saopštenje bezbednosnih službi Tamaulipasa koje su navele da je oslobađanje izvedeno malo iza ponoći.

U saopštenju se navodi i da lekari ispituju >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << zdravstveno stanje Pulida (25), napadača grčkog Olimpijakosa.

Fudbaler je otet nakon što je napustio žurku u blizini rodnog mesta Sijudad Viktorija, glavnog grada Tamaulipasa, koji potresa organizovani kriminal.

BBC, pozivajući se na lokalne medije, naveo je da je Pulido otet u noći između subote i nedelje.

Kako se navodi, on je sa devojkom odlazio sa žurke kada je nekoliko kamiona opkoliko automobil u kom su bili.

Šest maskiranih osoba je navodno odvelo silom meksičkog napadača, a njegova devojka je nađena nepovređena na parkingu gde se otmica odigrala.

Vlasti nisu saopštile detalje o otimici ili eventualnom motivu.

Prema zvaničnim podacima, u Meksiku godišnje bude oteto oko 1.000 ljudi. Drugi, međutim, tvrde da je ta brojka čak i 10 puta veća, navodi BBC.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.