Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Apr.2015, 09:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kovtun: Litvinjenko se slučajno ubio
Jedan od osumnjičenih za ubistvo bivšeg špijuna Aleksandra Litvinjenka, Dmitri Kovtun, danas je izjavio da se on slučajno otrovao.
Biznismena Dmitrija Kovtuna i bivšeg telohranitelja u Kremlju, Andreja Lugovoja, britanska policija traži zbog toga što su, navodno, otrovali Litvinjenka u londonskom hotelu upotrebivši čaj otrovan polonijumom-210, radioaktivnim izotopom, preneo je AFP.
Kovtun, koji ne može da napusti Rusiju zbog međunarodnog naloga za hapšenje, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << rekao je novinarima u Moskvi da je Litvinjenko već bio bolestan pre nego što se sreo sa njim i Lugovojem u oktobru 2006. i da je najverovatnije nesvesno izazvao svoju smrt.
"Litvinjenko mi je rekao da neće jesti ništa jer je imao trovanje i čitavu prethodnu noć povraćao i zvao hitnu pomoć", kazao je Kovtun.
"To dokazuje našu potpunu nevinost i da je on već došao u kontakt sa polonijumom, možda nekoliko dana pre našeg susreta", dodao je on.
Kovtun je dodao da je više nego uveren da je Litvinjenko bio u kontaktu sa polonijumom ne znajući to, i opisao je njegovu smrt kao "slučajno samoubistvo", preneo je AFP.
"Ne znam da li ga je on imao kod sebe ili mu ga je neko dao. Kako je došao do polonijuma, to je pitanje", kazao je Kovtun.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

















