Izvor: MozzartSport.com, 04.Okt.2020, 16:58

Kovačev Monako tone, Lil dominira (VIDEO)

Mec ubedljiv protiv Lorijana

Lil raste i dominira, Monako pada. To je tendencija koja se pojavlja u dosadašnjem toku sezone, posebno u nekoliko poslednjih kola. Lil je danas gostovao Strazburu i ubedljivo dobio sa 3:0, dok je Monako prošao kao po trnju na gostovanju Brestu gde je poražen rezultatom 1:0.

Prvo da se pozabavimo Lilom, ekipom koja odlično radi, prodaje, zarađuje, stvara igrače, a cela ta filozofija sada daje dobre rezultate i na terenu. Lil je posle >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << dosadašnjih odigranih utakmica na vrhu Lige 1 sa 14 osvojenih bodova.

Poslednja tri Lil je uzeo danas i to rutinski. Strazbur nije mogao da izdrži pritisak, a jedan gol u prvom poluvremenu preko Celika, te dva u drugom preko Sančesa i Jilmaza bili su više nego dovoljni da Lil nastavi sa odličnim partijama ove sezone.

Lil deluje ubojito, oštro, kao da zna šta želi i kakav fudbal može da igra, a sigurno je prvi gol, Celika, bio najlepši na utakmici. Odapeo je strelu sa distance i pogodio baš onako kako je želeo.

Monako ima suprotnu tendenciju od Lila, a danas su Kneževi zabeležili drugi poraz na poslednje tri utakmice. Brest je bio bolji s 1:0, a jedini gol na meču pao je u 8. minutu.

Mora je Monako da ispašta posle izgubljene lopte na sredini terena, Brest je razvio lepu polukontru preko leve strane, a na pravom mestu se našao Favr kome je preostalo samo da ćušne loptu u mrežu i donese prednost svojoj ekipi.

Strahinja Pavlović bio je na klupi Monaka, ali nije dobio šansu da zaigra.

Od ostalih utakmica treba istaći pobedu Meca nad Lorijanom od 3:1 uz het-trik Ibrahime Nijana.

FRANCUSKA 1 – 6. KOLO