Kostić nevidljiv, Vlahović tragičar – očajni Juventus pao na "San Siru" VIDEO

Fudbaleri Milana pobedili su Juventus rezultatom 2:0 u devetom kolu Serije A.

Milan je nadigrao Juventus u praktično svakom pogledu i zasluženo došao do nova tri boda.

Srpski fudbaleri Filip Kostić i Dušan Vlahović imali su utakmicu za zaborav.

Kostić je bio nevidljiv i izašao je u 56. minutu, dok je Vlahović bio bez ikakvog napadačkog učinka, ali je i poklonio kontru kod drugog gola "rosonera".

"Staroj dami" ovo je bio drugi poraz ove >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sezone posle kojeg ostaje na sredini tabele sa samo 13 bodova iz devet utakmica, dok se Milan drži u borbi za sam vrh Serije A.

Utakmica je počela pritiskom Juventusa i veoma dobrom igrom kluba iz Torina.

Vlahović je u prvih 15 minuta stvorio dve šanse, za Milika i Kvardada, ali su oni loše reagovali u završnici.

I to je, otprilike, bilo sve što je viđeno od Juventusa za ceo meč.

Za 15 minuta Rafael Leao je dvaput pogodio stativu i Alegrijevi izabranici su imali mnogo sreće što nisu primili gol, ali ništa nije moglo da ih spasi u 46. minutu.

Istini za volju, osetno su oštećeni jer nije dosuđen čist faul nad Kvardadom nakon kojeg je izboren korner iz kojeg je za 1:0 pogodio Tomori.

Drugo poluvreme počelo je prilikom za Juventus, ali je Milan ubrzo uzeo stvari pod svoje.

U 54. minutu Vlahović je namestio savršenu kontru protivniku očajnim pasom, a Brahim Dijas podsetio na Mesija i prešao pola terena da bi matirao Ščensnog.

I nakon primljenog gola "rosoneri" su nastavili da dominiraju.

Juventus je igrao nepovezano i ne da nije uspeo da stvara šanse, već ni da izgleda kao ekipa. Ništa nije funkcionisalo u igri gostiju i na kraju su doživeli zasluženi poraz.

Milan sada očekuje duel sa Čelsijem u Ligi šampiona kod kuće 11. oktobra, dok Juventus igra u Haifi protiv Makabija istog dana.

Utakmicu ste mogli da pratite uz B92.net LIVE BLOG.