Kosta za osmi trijumf Atletika (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 06.Okt.2013, 14:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atletiko Madrid je očekivano slavio na “Visente Kalderonu” protiv Selte Vigo 2:1 u prvom nedeljnom meču osmog kola španske Primere.
(FOTO: AP)
Junak “jorgandžija” bio je Dijego Kosta. Fenomenalni Brazilac je u devet mečeva postigao 10 golova.
On je najpre u 26. minutu promašio penal, ali se posle iskupio i smestio dva gola u mrežu golmana Rodrigeza Oterina.
Prednost Atletika uspeo je da smanji Španac Nolito, koji je ušao sa klupe >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << u 59. minutu. Posle 12 minuta postigao je gol.
Atletiko je došao do osme pobede u prvenstvu, koliko ima samo još Barselona.

Semafor osmog kola La Lige:
Atletiko Madrid – Selta 2:1 (Kosta 42. i 62 – Nolito 71)
17:00 Sevilja – Almerija
19:00 Hetafe – Betis
21:00 Atletik Bilbao – Valensija
Elče – Espanjol 2:1 (Koro 40, 74 – Tievi 66)
Rajo Valjekano – Real Sosijedad 1:0 (Vijera 89 (p))
Levante – Real Madrid 2:3 (Dijavara 37, El Zar 86 – Ramos 61, Morata 90, Ronaldo 90+4)
Barselona – Valjadolid 4:1 (Sančez 13. i 63, Ćavi 52, Nejmar 69 – Guera 10)