Izvor: Radio 021, 14.Maj.2015, 23:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Košarkašice deklasirale Slovakinje
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedom je počela pripremni turnir u Lionu, pošto je danas ubedljivo savladala Slovačku sa 85:53.
Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Jelena Milovanović sa 19 poena, dok je Saša Čađo postigla 14. Slovakinje je predvodila Ana Jurčenkova sa 16 poena. Selektor Marina Maljković rekla e da je susret pokazao da je Srbija na pravom putu.
"Slovačka nije uopšte toliko naivan protivnik. Mi smo i timski i pojedinačno pokazali >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << čvrst karakter i svaka igračica pojedinačno je maksimalno odradila svoju ulogu u ovom timu. Ova utakmica pokazala je da smo na pravom putu do željenog cilja i zato ćemo nastaviti vredno da radimo", rekla je Maljkovićeva posle utakmice. Srbija će narednu utakmicu igrati sutra od 21.00 protiv domaćina Francuske.
Srpske košarkašice se u Lionu spremaju za Evropsko prvenstvo, koje će se od 11. do 28. juna održati u Mađarskoj i Rumuniji.













