Uživo, borba za bronzu: Srbija - Turska 46:47 (23)

Izvor: Blic, 30.Jun.2013, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uživo, borba za bronzu: Srbija - Turska 46:47 (23')

Košarkašice Srbije i Turske igraju u Francuskoj meč za treće mesto, odnosno bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu. Srbija posle prvog poluvremena vodi sa 44:43 (24:21, 20:22).

Srbija je i bez povređene Ane Dabović hrabro krenula u napad a prve poene upisala je Saša Čađo.

U naredna dva minuta šut Srbije za dva poena bio je besprekoran - u strelce su se upisale Matić, Radočaj i Milovanović.

U timu Turske najraspoloženije su Tunkluer >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i Jilmaz. Milovanović se posle novog lepog ulaza pod koš Turkinja izborila i za dodatno bacanje i Srbija je u 6. minutu došla do fantastičnih 16:9!

Nažalost, protivnice su načinile mini-seriju od 5:0 za "-2". U finišu četvrtine, Krnjić je odigrala sjajno pod košem Turske a onda su protivnice pogodile jedno bacanje, i iskoristile grešku u vođenju lopte Tamare Radočaj za kontru i konačnih 24:21. Neuobičajeno veliki broj poena za meč dama ovakve važnosti.

Loš start druge četvrtine - olako su srpske košarkašice dopustile Dalgalar da pogodi trojku, a onda je i Holinsvort pod košem dovela Tursku u vođstvo, uz dodatno bacanje (24:27).

Srbija se trgla ulaskom u igru Milice Dabović koja je prvo asistirala a onda i postigla prve poene za 28:27.

Rezultat je bio "na klackalici" a igru Srbije sjajno predvodi Jelena Milovanović (33:31). Ona je sa Radočaj održavala blagu prednost, dok su centri Turske, ujedno i "prve violine" ekipe činile sve da se Srpkinje ne "odlepe".

U samom finišu, Turska je iskoristila smušenost pod košem Srbije, ali je Radočaj sjajnim solo prodorom u poslednjim sekundama donela prednost od pola koša (44:43).

Milovanović i Krnjić zabeležile su po 11 poena, Tunkluer 12 u timu Turske.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Uživo, borba za bronzu: Srbija - Turska 49:47 (23')

Izvor: Blic, 30.Jun.2013

Košarkašice Srbije i Turske igraju u Francuskoj meč za treće mesto, odnosno bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu. Srbija posle prvog poluvremena vodi sa 44:43 (24:21, 20:22)...Srbija je i bez povređene Ane Dabović hrabro krenula u napad a prve poene upisala je Saša Čađo...U naredna dva minuta...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.