Izvor: B92, 23.Jul.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši na turniru u Španiji

U Palma de Majorki počinje međunarodni košarkaški turnir, koji će reprezentaciji Srbije i Crne Gore poslužiti kao provera pred Dijamantsku loptu' i kao priprema za Olimpijske igre u Atini.

Na turniru učestvuju i selekcije domaćina Španije, Hrvatske i Angole, a plavi' se u polufinalu (petak, 18.00) sastaju sa najboljom selekcijom Afrike. Drugo polufinale igra se dva sata kasnije.

Željko Obradović poveo je četrnaestoricu igrača, Žarko Čabarkapa je, zbog povrede >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << skočnog zgloba, ostao u Beogradu. Planirano je da se reprezentacija Srbije i Crne Gore u Beograd vrati 27. jula, neposredno posle još jedne test utakmice sa selekcijom Španije.

"Ovaj turnir će biti mnogo ozbiljniji, jer će naši protivnici manje skrivati adute. Ostalo je tri nedelje do početka Olimpijade i nama će dueli na turniru u Španiji biti dobra prilika da vidimo koliko smo uradili tokom dosadašnjih priprema. Siguran sam da će Angola imati puno motiva da se protiv nas predstavi u što boljem svetlu, što će biti šansa da vidimo koji su nedostaci našeg tima kako bismo ih što pre ispravili", izjavio je jedan od najiskusnijih igrača Srbije i Crne Gore Dejan Tomašević, koji je u dogovoru sa selektorom Obradovićem zajedno sa kapitenom Dejanom Bodirogom propustio turnir u Bormiju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.