Košarkaši Srbije izgubili od Gruzije u kvalifikacijama za EP

Izvor: Beta, 23.Feb.2020, 20:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Srbije izgubili su večeras u Beogradu od Gruzije sa 90:94 (28:18, 20:23, 19:24, 23:29), u utakmici drugog kola Grupe E u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.Najefikasniji u ekipi Srbije bili su Aleksa Avramović sa 27 poena i Ognjen Jaramaz sa 22 poena i šest asistencija. Marko Simonović dodao je devet poena, a Miroslav Raduljica, Nikola Rebić i Dejan Todorović po sedam.Gruziju je predvodio Tad Mekfaden sa 33 poena i sedam asistencija. Dobru partiju prikazao je i Giorgi Šermadini sa 23 poena i 11 skokova.Srbija je sjajno počela meč i predvodjena Jaramazom, koji je upisao dve ukradene lopte, asistenciju i trojku, stigla do 7:0. Već polovinom prve deonice domaći tim je imao dvocifrenu prednost (15:4), a sa plus 10 je otišao na prvi odmor.Izabranici Igora Kokoškova do kraja prvog poluvremena nisu ispuštali prednost, iako se jedan od domaćina narednog Evropskog prvenstva nije predavao. Gruzija je u finišu druge četvrtine stigla na minus četiri (45:41) nakon poena Šermadinija, ali se Srbija trojkom Rebića vratila na plus sedam i tom prednošću otišla na veliki odmor (48:41).Prednost Srbije se u trećoj četvrtini polako "topila", pa je Gruzija dvasesetak sekundi pre kraja tog dela igre stigla do izjednačenja (65:65), a da Srbija s prednošću ode ...