Koš o kojem priča ceo svet

Izvor: RTS, 25.Mar.2019, 12:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koš o kojem priča ceo svet

Košarkaš Šarlot hornetsa Džeremi Lemb postigao je apsolutno neverovatan koš u poslednjoj sekundi meča protiv Reptorsa u Torontu kojim je svom timu doneo pobedu od 115:114, veoma važnu u borbi za plej-of.
Tim u vlasništvu Majkla Džordana bio je u zaostatku dva poena na tri sekunde do kraja, uz loptu u svom posedu.

Ideja je bila da Lemb dobije loptu i rešava napad "1 na 1". Tako je i bilo, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ali mu je igrač domaćih Paskal Sijakam na kratko izbio i dodatno otežao posao s obzirom da je lopta išla ka polovini gostiju. 
Lemb je nekako uspeo da je ukroti i uputi skok-šut sa više od pola terena, sa izuzetno velikim lukom. Lopta je dugo letela, a onda udarila u idelano mesto u tablu i prošla kroz obruč za veliko slavlje "stršeljenova".
Naravno, veći deo dvorane u Torontu bio je u šoku, ali su se mogli čuti i uzdasi i poneki aplauz za ovaj spektakularan potez.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.