Kornelijus potopio Đenovu, bikovi slave Belotija VIDEO

Izvor: B92, 23.Jun.2020, 23:58

Kornelijus "potopio" Đenovu, "bikovi" slave Belotija VIDEO

Fudbaleri Parme deklasirali su Đenovu u gostima sa 4:1 (2:0) u meču 27. kola italijanske Serije A.

Nezaustavljiv je bio Andreas Kornelijus, danski napadač, koji je postigao het-trik.

Svoju majstorsku partiju najavio je već u 18. minutu. Centaršut po zemlji sa desne strane je dočekao na drugoj stativi i sproveo loptu u mrežu.

Usledio je penal za domaće, koji je promašio Domeniko Krišito, a to je kaznio, ponovo, Kornelijus.

Petnaest >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minuta mu je bilo dovoljno za drugi gol. Opet centaršut sa desne strane, ali kroz vazduh, uspeo je volšebno da ga primi i iz mrtvog ugla pogodi cilj.

Sjajni Danac je u 53. minutu kompletirao svoj het-trik.

Treba li da naglasimo? Opet centaršut sa desne strane, a ovog puta glavom šalje loptu iza leđa golmana Đenove.

Utešni gol za domaće dao je Jago Falke iz penala u 59. minutu, da bi konačnih 1:4 postavio Dejan Kuluševski tri minuta pre kraja susreta.

U drugom meču večeri Torino je savladao Udineze sa 1:0

Jedini gol postigao je Andrea Beloti u 16. minutu susreta.