Izvor: MozzartSport.com, 20.Okt.2021, 05:08

Koritiba je našla svetlo na kraju tunela (VIDEO)

Gojas se kocka sa promocijom u brazilsku Seriju A

Dešavaju se takvi slučajevi u svetu fudbala, dosta primera ima, da klub igra perfektnu sezonu i kad dođe nadomak cilja – raspadne se.

Pretilo je da će se to desiti i Koritibi, koja je lider brazilske Serije B i bila je već viđena kao sigurni putnik u elitni rang, ali je odjednom počela da posrće i sve da se raspada kao kula od karata.

Posle četiri utakmice bez pobede, Koritiba je najzad ugledala svetlo >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << na kraju tunela. Brana je probijena, upisana je pobeda nad Sampajo Koreom i promocija u elitu ponovo izgleda kao da je na dohvat ruke – 3:0.

Ali, ni ovog puta nije išlo baš tako glatko. Gosti su izdržali prvo poluvreme, golova nije bilo. Čovek koji je najzaslužniji što je bedem Sampaja probijen je Vagininjo. Momak čudnog prezimena je u 47. minutu glavom s peterca poslao loptu u mrežu nakon centaršuta s boka i posle toga su Zeleni mogli lakše da dišu.

Kada je Gamaljo u 60. minutu pogodio za 2:0, postalo je jasno da će Koritiba prekinuti crnu seriju bez pobede, a da trijumf bude ubedljiv pobrinuo se Robinjo Moreira u 74. minutu.

Dok se Koritiba trgla, Gojas se kocka sa svojim plasmanom u elitu. Samo 0:0 na gostovanju kod Londrine, koja je još imala igrača manje u poslednjih 15 minuta, nije rezultat koji čuva veru navijačima da je promocija tu baš na dohvat ruke.

BRAZIL 2 - 31. KOLO