Izvor: MozzartSport.com, 21.Apr.2021, 06:43

Kopa Sudamerikana: Vatromet u Venecueli, Rosario razočarao u Paragvaju

Minimalac Atletiko Paranensea na gostovanju u Ekvadoru, dok u duelu Gojanensea i Njuelsa nije bilo pobednika

Počelo je takmičenje i u Kopa Sudamerikani, a na otvaranju su odličan meč odigrale ekipe Metropolitanosa i Melgara. Gosti iz Perua su odneli ceo plen i to posle velikog preokreta, pa su sa tri boda otvorili borbu u Grupi D - 2:3.

Fudbaleri Melgara su bili daleko bolji rival, ali su zbog par trenutaka dekoncentracije posle samo 20 minuta igre bili dva >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gola u zaostatku. Podigli su se, postigli jako važan gol u nadoknadi prvog dela igre i u nastavku pregazili rivala.

Rijonegrosi su imali priliku da povedu već u petom minutu, sastav iz Venecuele je skrivio penal. Odgovornost je preuzeo Bernardo Kuesta, ali nije uspeo udarac sa kreča da pretvori u prednost. Kazna je stigla samo četiri minuta kasnije, kada je Bahačilje doneo prednost domaćoj ekipi. Melgar se u još većem problemu našao samo 11 minuta kasnije, kada je Bustiljo posle pasa Martelja povisio prendost Metropolitanosa na 2:0. Potpuni šok za goste, koji su redovan učesnik međunarodnih takmičenja pod okriljem KONMEBOL-a, ali po pravilu ispadaju u prvim fazama.

Ipak, rešeni su bili da se kući vrate sa pozitivnim rezultatom, pa su u poslednjim trenucima prvog poluvremena stigli do pogotka. Kuesta se iskupio za promašen penal i dao nadu gostima da u nastavku mogu do bodova. Samo osam minuta je trebalo sastavu iz Perua da poravna. Napadač Iberiko se sjajno okrenuo na ivici kaznenog prostora domaće ekipe i potom izuzetno preciznim udarcem pronašao put do mreže rivala. Totalna ofanziva gostiju i u nastavku, domaćin jedva da je prelazio centar, a onda u 88. minutu potpuni preokret. Centaršut Kveveda sa desne strane, Vidales je nadskočio odbranu Metropolitanosa i trzajem glavom doneo prednost svojoj ekipi. Veliko slavlje Melgara je moglo da počne.

U okviru iste grupe pobedu su upisali i fudbaleri Atletiko Paranensea, koji su u glavom gradu Ekvadora nadigrali domaći Aukas - 0:1.

Nije viđen preterano kvalitetan fudbal u Kitu, gosti su za dlaku bili konkretniji, pa su na kraju upisali tri boda. Pobedonosni pogodak bio je delo Erika iz 38. minuta, na asistenciju Nikaoa. Domaćin je brazilskoj ekipi trasirao put ka pobedi u 77. minutu, kada je Kuero zaradio direktan crveni karton.

00.15: (1,48) San Lorenco (4,00) Uačipato (6,50)

Fudbaleri Rosarija su na otvaranju Grupe A gostovali u Itaugui, ekipi 12. oktobra. Došli su u Paragvaj kao veliki favort, ali se kući vraćaju pognute glave. Pogotkom Velaskeza iz 69. minuta, debitant na međunarodnim turnirima je stigao do velikog trijumfa i tako priredio pravo iznenađenje.

Ekipa koju sa klupe predvodi bivši igrač milanskog Intera Kili Gonzales je imala čak 73 odsto vremena loptu u svojim nogama, ali nije uspela da savlada večeras raspoloženog čuvara mreže domaće ekipe Kardoza. Pretili su mu 11 puta, uposlili ga u četiri navrata, ali se golman 12. oktobra nije dao, pa tako nosi velike zasluge za istorijski trijumf svoje ekipe. Domaćin je uglavom bio u podređenom položaju, ali je svoje vreme sa loptom izuzetno koristio, pa je uspeo da uputi jednak broj udaraca u okvir gola argentinske ekipe, na kraju i da joj zatrese mrežu.

Gol odluke pao je u 69. minutu, Velaskez je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman Broun je ostao ukopan, pa je samo pogledom ispratio kako lopta odlazi u mrežu iza njegovih leđa