Kontroverzan penal Srbina u 95. i jeziv promašaj Lakazeta

Izvor: B92, 14.Maj.2023, 15:16

Kontroverzan penal Srbina u 95. i "jeziv" promašaj Lakazeta

Fudbaleri Liona poraženi su u Klermonu 2:1 mada su imali idealnu šansu za spas međutim Lakazet nije iskoristio udarac sa 11 metara duboko u nadoknadi vremena

Domaći slave golmana Morija Diaoa koji je u 95. minutu, na vrhuncu drame u meču domaćeg tima i Liona, odbranio jedanaesterac kapitenu Aleksanderu Lakazetu.

Tragičar je tako postao kapiten gostiju, a minut pre toga tu etiketu je poneo srpski napadač Komnen Andrić koga je lopta pogodila u ruku - za sudiju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dovoljno da pokaže jedanaresterac.

Nije mogao da se pomiri Komnen sa tom odlukom arbitra, bunio se s pravom, negodovao sve vreme jer em je bio odgurnut s leđa od igrača gostiju, em ga je loptom u ruku pogodio saigrač dok je ovaj bio okrenut leđima.

Vrlo diskutabilna situacija i kranje sporna odluka sudije koji se slepo državo pravila i dodelio gostima penal.

Ipak, golman Diao je pročitao nameru Lakazeta sa "kreča", mada promašaj ide na dušu nekadašnjem golgeteru Arsenala koji je gotovo amaterski izveo kazneni udarac.