Izvor: Sportski Žurnal, 10.Nov.2010, 15:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kontador na tankom ledu
Biciklistički savez Španije je odlučio da će u naredna dva meseca da donese odluku o kazni za Alberta Kontadora. Ovaj dvadesetsedmogodišnji Španac je pao na doping testu za vreme ovogodišnjeg Tur D' Fransa.
Bio je pozitivan na zabranjenu supstancu klenbuterol tokom drugog dana pauze na ovoj trci. Ova supstanca se inače koristi za povećanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << telesne mase i izgrađivanje mišića. Kontador tvrdi da je samo pojeo pokvareno meso.
Po anti–doping pravilima Međunarodne biciklističke federacije, odluka o suspenziji mora da bude doneta u roku od mesec dana. Međutim, prema španskim pravilima, čije će smernice biti praćene u ovom slučaju, taj period može da traje čak i do tri meseca.
Alberto Kontador je do sad bio dva puta pobednik Tur D' Fransa i to 2007. i 2009. godine.
Nastavak na Sportski Žurnal...








