Izvor: B92, 02.Maj.2012, 17:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kolina: Sudije EP daleko od medija
Nekada najbolji arbitar sveta Pjerluiđi Kolina izjavio ja da će sudijama na EURO 2012. biti najstrože zabranjen kontakt sa medijima.
"Sudije se tokom turnira moraju koncentrisati na utakmice. Stoga im nije dozvoljeno da kontaktiraju sa predstavnicima medija niti da komentarišu vlastito ili suđenje svojih kolega", istakao je sekretar sudijske organizacije pri UEFA, Italijan Kolina.
Kolina je u prestonici Poljske Varšavi održao radno druženje sa 12-oricom glavnih sudija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izabranih za arbitriranje tokom turnira u Poljskoj i Ukrajini sledećeg meseca.
Novinarske potrebe za sudijama na EP Kolina namerava da zadovolji jednim "medijskim danom" po završetku prvog kruga i pre četvrtfinalnog programa.
"Pre i posle toga sudijama će biti najstrože zabranjeno da govore u javnosti", jasan je definitivno najpoznatiji sudija svih vremena Kolina.








