Izvor: B92, 15.Dec.2019, 21:04

Kolarov skrivio penal, pa asistirao – pobeda Rome

Fudbaleri Rome su sa 3:1 savladali ekipu SPAL u utakmici 16. kola Serije A.
Rimska ekipa je zabeležila deveti trijumf u sezoni i stigla je do četvrte pozicije tabele sa 32 boda, ali će strepeti pošto Kaljari zaostaje tri poena i ima meč manje.
Utakmica nije počela sjajno po domaći tim, pošto je u finišu prvog poluvremena Andrea Petanja postigao vodeći gol za SPAL iz jedanaesterca koji je skrivio kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov.
Levi bek Rome se iskupio u 53. minutu kada je dodao loptu Lorencu Pelegriniju pre nego što je usledio udarac koji se odbio od jednog igrača protivničke ekipe i završio u mreži.
Jedanaesterac je dosuđen i u 66. minutu, kada je u kaznenom...