Izvor: MozzartSport.com, 06.Mar.2021, 01:08

Koates od tragičara do heroja, put do titule popločan je golovima u sudijskoj nadoknadi (VIDEO)

Sporting slavio protiv Santa Klare i sa 22 ligaške utakmice bez poraza oborio rekord star 39 godina

Sebastijan Koates od tragičara do heroja. Nesigurnom intervencijom u 84. minutu umalo je koštao Sporting dva boda, ali u sudijskoj nadoknadi vratio je Lavove na pobednički kolosek. Prosto je neverovatno sa kakvim žarom momci Rubena Amorima hrle ka paharu koji su poslednji put zaslužili početkom 21. veka. Iako su imali svega desetak minuta da se domognu trijmufa, domaći >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << fudbaleri odbili su da prihvate bod protiv Santa Klare, pa se povećao procenat izvesnosti da će na kraju sezone u zelenom delu Lisabona nastupiti fešta kakva nije viđena od takmičarske 2001/02. Put do titule obično je popločan golovima u sudijskoj nadoknadi - 2:1.

Pao je Sportingov lični rekord star 39 godina, a odnosi se na broj vezanih ligaških mečeva bez poraza. U sezoni 1981/82 serija je iznosila 21 utakmicu, večeras je dostignuće od pre četiri decenije nadmašeno za jedan meč, ali pitanje je koliko će Sporting još čuvati epitet nepobedivosti.

Kakav su potez napravili čelnici lisabonskog kluba kada su prošlog leta na račun Famalikaa uplatili 6.500.000 evra u zamenu za Pedra Gonsalvesa. Došao ofanzivac kao neka vrsta zamene za Bruna Fernandeša. Golovi su se očekivali, ali malo ko je smatrao da će Gonsalves već u prvoj sezoni na stadionu Žoze Alvelade početi da produkuje brojke koje su bile svojstvene sadašnjem asu Mančester Junajteda.

Pritajio se Gonsalves u prethodne četiri utakmice, propustio šansu da trese mreže Žil Visentea, Pasos Fereire, Portimonensea i Porta, samo da bi večeras nastavio tamo gde je stao petog februara - 15 pogotkom u sezoni srušio je ekipu koja je dosadašnjim igrama u šampionatu nagovestila da bi mogla da bude vrlo nezgodan rival. Divan pas kroz šumu protivničkih fudbalera poslao je Tabata, u tom stilu je Gonsalves poslao loptu u malu mrežu daljeg ugla Rošinog gola. U Sportingovih 44 pogotka, golovima ili asistencijama učestvovao je sa 17. Dakle više od 40 procenata.

I kada je delovalo da će njegov gol presuditi gostima sa Azora, Ruj Košta je u 84. minutu iskoristio loše izbijenu loptu Sebastijana Koatesa. Delovalo je da će Sporting prvi put u prvenstvu od starta sezone vezati dva meča bez pobede, ali je Žoao Mario minut pre poslednjeg sudijskog zvižduka pogodio u čelo prethodno pomenutog Urugvajca.

A Porto i Braga su se taman ponadali da će u predstojećim danima imati priliku da se približe Sportingu na sedam, odnosno osam bodova. Međutim zeleno-beli su igrali dok sudija nije odsvirao kraj, a posle velika tri boda nad timom sa Azorskih ostrava, pobegli su Bragi na 12, Portu na bod više.

Koliko Sporting želi šampionsku titulu, zaista bi bilo tužno da je na kraju i ne osvoji. Međutim trenutno na Žoze Alveladeu niko ne razmišlja o takvom scenariju jer Lavovi ove sezone ne znaju šta znači poraz, a bodve prosipaju vrlo retko.