Region polovičan – dramatična eliminacija Sarajeva

Izvor: B92, 20.Jul.2023, 23:58

Završeni su i revanš mečevi prvog kola kvalifikacija, a u toj fazi nije bilo srpskih klubova, Zato jeste timova iz regiona.

Krenimo redom od Malte, gde je Maribor eliminisao domaći tim Birkirkare sa ukupnim rezultatom 3:2.

Posle 1:1 u Sloveniji, gosti su gubili u revanšu sve do 80. minuta kada Arnel Jakupović izjednačuje, a osam minuta kasnije Đulijano Skuka donosi potpuni preokret i postavlja konačan rezultat

Tim golom je ujedno zakazao i mečeve >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protiv luksemburškog Diferdanža u drugom kolu kvalifijacija za treće po redu kontinentalno takmičenje.

Tamo će biti i igrači Željezničara koji su posle 2:2 u Sarajevu savladali Dinamo u Minsku rezultatom 2:1. Aleksandr Sačivko i Sulejman Krpić su postigli golove vredne prolaska dalje. Tamo ih čeka daleko ozbiljni

Manje sreće je imao makedonski Đorđe Petrov koji je eliminisao letonski RFS. I to ubedljivo ukupnim rezultatom 5:1.

Čast Crne Gore su odbranili igrači Sutjeske koji su eliminisali Kosmos, remijem (1;1) na gostujućem terenu. Vuk Striković je postigao gol u 73. minutu za izjednačenje i tako zakazao mečeve protiv Santa Kolome iz Andore.

Manje sreće su imali igrači Arsenala iz Tivta koji su eliminisani nakon što je bolji od njih bio jermenski Alaškert. Prvi meč u Jermeniji je završen bez pobednika (1:1), ali je nakon toga usledila propisna bruka na domaćem terenu i poraz od čak 6:1. Heroj Alaškerta je bio dvostruki strelac Agdon.

Program su zatvorili Sarajevo i gruzijski Torpedo koji je prošao dalje posle boljeg izvođenja penala, iako je "bordo" tim imao prednost do 91. minuta na "Koševu".

Prolaz dalje je pronašao makedonski Škupi koji jeste odigrao bez golova kod kuće protiv litvanskog Hegelmana, ali je slavio u prvom meču rezultatom 5:0.