Izvor: B92, 30.Okt.2013, 13:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Klop u Dortmundu do 2018.
Trener fudbalera Borusije iz Dortmunda Jirgen Klop produžio je danas ugovor sa tim klubom do juna 2018. godine.
Prethodni Klopov ugovor sa "milionerima" isticao je 2016, a klub nije saopštio finansijske detalje nove saradnje.
Na ovaj način Klop je negirao glasine koje su poslednja dva meseca bile sve češće da će na leto otići u neki od engleskih klubova.
"Što se mene tiče, nijedan drugi klub ne mora da me zove do leta 2018. godine. Za nas kao klub je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << važno da na ovaj način pošaljemo poruku ostalima", rekao je Klop na konferenciji za novinare u Dortmundu.
On je u klub sa Vestfalena došao 2008. godine, a do sada je sa "milionerima" osvojio dve titule prvaka Nemačke i po jedan nacionalni kup i Superkup.
Prošle sezone pod njegovim vodjstvom Borusija je došla do finala Lige šampiona u kojem je izgubila od Bajerna sa 2:1. Pre Borusije, Klop je trenirao ekipu Majnca.
Klop produžio ugovor sa Borusijom do 2018.
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Okt.2013
Trener fudbalera Borusije iz Dortmunda Jirgen Klop produžio je danas ugovor sa tim klubom do juna 2018. godine.












