Klipersi ubedljivi na Floridi, Bobi dabl dabl

Izvor: N1 televizija, 03.Nov.2018, 07:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Los Anđeles Klipersi zabeležili su ubedljivu pobedu na Floridi protiv Orlanda 120:95, uz odličnu partiju Bobana Marjanovića. Hjuston prekinuo crnu seriju, Golden Stejt jedini slavio kod kuće.

Posle izjednačene prve četvrtine Klipersi su u drugoj preuzeli stvar u svoje ruke. Dobili su je 35:22 i najavili siguran trijumf. Nijednog trenutka nisu spuštali ritam i došli su do ubedljivog trijumfa i sada su na 5-4. Kod pobednika odličan je bio Boban Marjanović, koji je za 22 >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << minuta zabeležio 10 poena uz šut iz igre 4/7 i nešto slabiji sa linije penala 2/6, 11 skokova i dve asistencije. Najefikasniji je bio Lu Vilijams sa 28 poena, dok je na drugoj strani dominirao Nikola Vučević sa 22 poena, 11 skokova, po tri asistencije i blokade.

Hjuston Rokitsi bili su promovisani u jednog od glavnih kandidata za titulu pred početak sezone, ali tek protiv Bruklina prekinuli su niz od četiri poraza i došli do tek druge pobede u sezoni. Rakete su u gostima slavile 119:111, uz 32 poena, 11 asistencija i sedam skokova Krisa Pola i 28 poena Karmela Entonija. Na drugoj strani Karis Lavert postigao je 29 poena.

Oklahoma Siti Tander zabeležio je ubedljivu pobedu u Vašingtonu protiv Vizardsa 134:111. Tim iz Oklahome je, u skladu sa svojim nazivom, odigrao drugu četvrtinu, dobio je 44:20 i time praktično rešio meč. Briljirao je Rasel Vestbrug sa 23 poena (10/16 šut iz igre), 12 asistencija, tri skoka i četiri ukradene lopte, a odličan je bio i Džerami Grent sa poenom manje. Na drugoj strani Bredli Bil je postigao 27, a Dvajt Hauard 20 poena.

Njujork Niksi slavili su takođe na gostovanju protiv Dalasa 118:106. Utakmica je obilovala preokretima, ali je treća četvrtina odlučila koju su gosti dobili 33:18. Kod pobednika rezervista Alonzo Trir postigao je 23 poena, pet više od Tima Hardaveja. Mario Hezonja je za devet minuta postigao 11 poena (5/7 šut iz igre). Kod Dalasa Denis Smit postigao je 23, Dorijan Fini-Smit 19, a poen manje Luka Dončić, koji je iz igre šutirao 8/15, 2/6 za tri poena. Imao je još devet skokova i šest asistencija.

Pobede u gostima zabeležili su Indijana u Čikagu 107:105, a za pobednik Bojan Bogdanovič je zabeležio osam poena, kao i Memfis protiv Jute 110: 100. Finiks Sansi dočekali su Toronto Reptorse i umalo priredili veliko iznenađenje. Dugo se ekipa Igora Kokoškova držala u egalu, vodila posle prvog poluvremena 52:48, ali preokret je nastupio u trećoj četvrtini, u kojoj su Reptorsi slavili 29:19 i time trasirali put do konačnog trijumfa 107:98. Kavaj Lenard bio je najbolji sa 19 poena, šest skokova i pet asistencija. Na drugoj strani Ajzea Kanan postigao je 19 poena. Toronto sada ima 8-1, dok su Sansi na 1-7.

Jedinu pobedu kod kuće ove večeri ostvario je aktuelni šampion Golden Stejt Voriors. Minesota je sjajno igrala prve tri četvrtine, vodila plus sedam, a onda je nastupio preokret. Poslednjih 12 minuta bilo je 33:12 za krajnjih 116:99. Na kraju Kevin Durent je zabeležio 33 poena, Stef Kari 28. Na drugoj strani Endru Vigins je postigao 22, a Džimi Batler 21 pogodak.