Izvor: B92, 26.Avg.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klipersi odustali od Odoma

Čelnici Los Andjeles Klipersa saopštili su Lamaru Odomu da neće parirari ponudi Majamija koja je vredna 67 miliona dolara. Time je završena epizoda koja je trajala 15 dana i u kojoj su Klipersi mogli svom ograničeno slobodnom agentu da ponude isti novac i zadrže ga u Kaliforniji. Medjutim otvorena želja Odoma da napusti Kliperse biće ispunjena:

"U poslednjoj analizi presudili su veliki rizik i karakter" saopštio je GM Klipersa Eldžin Bejlor.

Iako se do ovog leta moglo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa velikom verovatnoćom tvrditi da Sterling ( kao najveći štediša u ligi) neće trošiti veliki novac, novi ugovori za Brenda i Magetija + veliki novac za trenera Danlivija, iznenadili su sve generalne menadžere u ligi, iako je klub "pusti" čak 4 slobodna agenta (Olovokandija,Milera, Pjatkovskog i Odoma).

Odom je sa druge strane godinama proglašavan za novu nadolazeću zvezdu. Medjutim njegovu karijeru i veliki potencijal pratili su veliki broj povreda i sukoba sa zakonom.

Angažovanje 23-godišnjeg Odoma ( prosek u 4.sezone preko 15 poena po utakmici) mogao bi da predstavlja pun pogodak za trenera Hita Pet Rajlija, medjutim većina stručnjaka u ligi se slaže da se jedan od najboljih trenera u ligi svih vremena odlučio za više nego riskantan potez...

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.