Izvor: B92, 23.Jul.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Klinsman i Birof vode "Elf" ?!
Posle neuspelih pregovora sa Otmarom Hicfeldom i Otom Rehagelom Nemački fudbalski savez ponudio je selektorsku funkciju Jirgenu Klinsmanu.
Bivši igrač Štutgarta, Intera, Monaka i Totenhema koji će za 8 dana napuniti 40 godina obavljao bi ulogu prvog trenera, dok bi mi u radu pomagao znatno iskusniji Holger Osiek.
Član stručnog štaba bio bi još jedan bivši nemački reprezentativac Oliver Birhof. Pregovori su vodjeni u Njujorku,(Klinsman trenutno vodi jednu kompaniju Kaliforniji), a legendarni napadač izjavio je da su pregovori bili dobri i da je oduševljen ponudom da vodi reprezentaciju do SP 2006. koje se igra upravo u Nemačkoj.












