Klinika u Dalasu poslednja šansa za Šumahera?

Izvor: Mondo, 21.Sep.2017, 20:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klinika u Dalasu poslednja šansa za Šumahera?

Švedski list "Espressen" saznaje da je supruga Korina odlučila da odvede bivšeg šampiona Formule 1 u SAD kod najpoznatijeg svetskog neurologa

Foto: Guliver/Getty images/Clive Mason

O Mihaelu Šumaheru gotovo ništa se ne zna od trenutka kada je otpušten na kućno lečenje u septembru 2014. godine, devet meseci posle pada na skijanju i teških povreda glave, zbog kojih je dugo bio u komi.

Neproverene i nepotvrđene šture informacije koje su od tada stizale >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << do javnosti govorile su da bivši as Formule 1 živi "kao biljka", da je nepokretan, da ne govori i da je mnogo izgubio na kilaži.

Supruga Mihaela Šumahera Korina navodno je izolovanu kuću u Švajcarskoj pretvorila u kliniku, angažovala veliki broj stručnih lica koji svakodnevno brinu o bivšem vozaču, ali poboljšanja nema.

Švedski list "Espressen" preneo je da je Korina Šumaher odlučila da posegne za poslednjom nadom, a to je da odvede Mihaela na kliniku u Dalas, kod poznatog svetskog neurologa Džulijana Miksa.

Nemački magazin "Bravo" kontaktirao je Miksa.

"Imam mnogo iskustva sa pacijentima kao što je Mihael Šumaher. Sumnjam da je bilo ko u Evropi lečio više takvih pacijenata od mene", poručio je Miks.

U kakvom je stanju zaista Mihael Šumaher zna samo porodica. Portparol bivšeg šampiona Formule 1 Sabine Kem nedavno je odbila da komentariše priče koje su se pojavile da je on paralizovan.

"Mihaelovo zdravlje nije javno pitanje i zbog toga ga neću komentarisati", rekla je Sabine Kem pre mesec dana "Motosport Magazinu".

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.