Izvor: B92, 25.Nov.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Klimamio prejak za Partizan - 103:91
Košarkaši Partizana doživeli su i četvrti poraz u Evroligi od Klimamija u Bolonji rezultatom 103:91. Najefikasniji u bolonjskom timu bio je miloš Vujanić sa 23 poena, Amerikanac Daglas je ubacio 17, dok su u timu Partizana bolji od ostalih bili Milojević sa 19+13 skokova, Avdalović je posle perioda krize odigrao dobar meč i postigao 18 poena, dok je Blejk Step ubacio 16 poena (8-4 za 3 poena).
Trener Duško Vujošević na do sada najteži meč za crno-bele u ovoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sezoni, izveo je sledeći sastav: Milojević, Avdalović, Gurović, Perović i Step.
Ta postava fenomenalno je počela utakmicu, na semaforu je stajalo 0:4 (Avdalović i Perović), bek crno-belih je pogodio i trojku, i uz poene Milojevića i Stepa sredinom prve četvrtine bilo je 16:8 za Partizan.
Domaći Klimamio već na startu je pokazao kako će odigrati meč, brzo s amnogo prodora i uz mnogo pokušaja za tri poena...
Samo Bazile je u prva dva minuta "ispalio" tri trojke (jednu pogodio), ali uz pogotke sa distance Smodiša, Vujanića i Poceka, domaći dolaze do prve prednosti od 19:18.
U samom finišu Avdalović i Bogdanović pogadjaju tri trojke (Bogdanović dve) i Partizan ponovo ima solidnih 27:21.
Sve je krenulo naopako po šampiona SCG početkom druge četvrtine. Razigrao se Miloš Vujanić koji je bio potpuno neprimetan na startu meča ( samo 2 poena), uz 6 poena i nekoliko spektakularnih asistencija, domaći su za 3,5 minuta poveli sa 38:30, a mini-seriju Klimamia napokon je okončao Gurović trojkom iz "kornera"...
Do kraja poluvremena ponovo su se razigrali Smodiš i Vujanić koji je u poslednjim sekundama poluvremena pogodio trojku sa 7,5 metara za 56:47 (Vujanić 12,Basile 11 - Bogdanović 10,Perović 9).
U trećoj četvrtini Klimamio je održavao prednost što zbog dobre igre Daglasa, Vujanića, Lorbeka... a delom i zbog nekoliko neverovatnih grešaka crno-belih u momentima kada su bili u prilici da smanje prednost na 6-7 poena ( koraci Gurovića u kontranapadu, koraci Tripkovića) da bi Vujanić u poslednjoj sekundi četvrtine pogodio trojku skoro sa centra za maksimalnih 84:67 za Klimamio !
U poslednjoj četvrtini nije bilo mnogo uzbudjenja. Repreša je povukao Vujanića sa parketa, a crno-beli su uspeli da smanje prednost protivnika na konačnih 103:91.
Trener Partizana Duško Vujošević rekao je posle meča da je ipak zadovoljan igrom svoje ekipe, jer je uspela da se nosi sa, kako je ocenio, najboljim timom u grupi.
"Igrači su možda bili malo nervozniji nego obično i imali su slabiju selekviju šuta, ali to je normalno za mlade ekipe. Radujem se što napredujemo iz utakmice u utakmicamu", rekao je Vujošević posle meča.
Trener je kazao da očekuje da će Partizan biti bolji u narednim evropskim mečevima.
"Ohrabruje i što su se igrači dobro nosili sa odličnom atmosferom u sali i verujem da ćemo u sledećim evropskim mečevima početi da ostvarujemo dobre rezultate ako nastavimo ovako da igramo", rekao je Vujošević.
Košarkaše Partizana očekuju dva presudna meča u ovogodišnjem takmičenju Evrolige. Ukoliko u narednih 14 dana savladaju Olimpijakos i Cibonu, crno-beli bi mogli da se vrate u igru.














