Izvor: B92, 23.Jul.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klekston u Voriorsima, Lu u Orlandu

U jeku prelaznog roka u NBA ligi, još dva igrača promenila su klub.

Doskorašnji rezervni plejmejker šampiona San Antonija, Spidi Klekston potpisao je trogodišnji ugovor vredan 9,9 miliona dolara sa Golden Stejtom.

Voriorsima je hitno bio potreban igrač na bekovskoj poziciji, pošto su izgubili Gilberta Arenasa, a Klekston je partijama koje je pružao u šampionskom pohodu Sparsa, sebi digao ozbiljno cenu kod NBA klubova.

Dvadesetpetogodišnji Klekston bio je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jedan od najboljih igrača Spursa u šestoj utakmici finala plej ofa protiv Nju Džersija, kada je za 23 minuta postigao 13 poena.

Sa druge strane, dolazaka Arenasa iz Golden Stejta u Vašington, "poterao" je iz ekipe Vizardsa plejmejkera Tajrona Lua.

Omaleni Lu, potpisao je dvogodišnji ugovor sa Medžikom za 3,15 miliona dolara. Lu je prošle sezone imao prosek od 8.6 poena i 3.5 asistencija po meču, i najverovatnije će biti u startnoj postavi Orlanda ove sezone.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.