Izvor: MozzartSport.com, 09.Maj.2021, 14:21

Klasa ne poznaje godine: Robenove dve magične asistencije za preporod Groningena (VIDEO)

Legendarni Holanđanin najzaslužniji za ubedljiv trijumf na gostovanju Emenu

Tri uzastopna poraza, četiri u minulih pet kola doveli su Groningen u opasnost da ispadne iz grupe timova koji će se u kasnijem plej-of takmičiti za plasman u plej-of Lige konferencija. Nije Groningen definitivno u najboljem momentu, ali sve bi moglo da se okrene posle današnje pobede u kojoj je glavnu reč imao Arjen Roben!

Groningen je slavio na gostovanju Emenu s ubedljivih 4:0 >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << (1:0), a dve odlične asistencije podelio je legendarni Holanđanin! U svom prvom meču koji je igrao od starta Roben je podsetio na najbolje dane karijere kada je u dresu minhenskog Bajerna žario i palio fudbalskom Evropom. Dok je vremešni as spremao golove, mrežu je rešetao mladi Alesio da Kruz.

Obe Robenove asistencije bile su upućene za 23-godišnjeg Holanđanina koji je u periodu od 52. do 62. minuta postigao dva gola kojim je uvećao vođstvo Groningena pošto je Bart van Hintum otvoro niz sredinom prvog poluvremena. Prvo je Roben proigrao Da Kruza iz lukavo izvedenog slobodnog udarca, da bi onda to učinio i iz igre, kada je poslao loptu koja je prošla kroz odbranu domaćina kao vreo nož kroz puter.

Konačnih 4:0 postavio je Paulos Abraham u finišususreta, dok je Roben na zasluženi odmor otišao u 80. minutu. On je u dosadašnja četiri nastupa za Groningen upisao 86 minuta...

HOLANDIJA 1 - 32. KOLO