Kimi očekuje dobru zabavu

Izvor: RTS, 09.Mar.2012, 20:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kimi očekuje dobru zabavu

Povratnik u “najbži cirkus”, nekadašnji šampion Formule 1 Finac Kimi Raikonen spreman je za start sezone. Svestan da su se uslovi takmičenja promenili u odnosu na sezonu 2009. godine, kada se poslenji put takmičio, očekuje pre svega dobru zabavu, veliku konkurenciju, ali i dobre rezultate.

Kimi Raikonen se na stazu vraća u bolidu Lotusa. U pripremi sezone pokazao je da nije "zaboravio" da vozi i da je spreman za velike rezultate. Za njih je neophodno i da ima vrhunski >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bolid. Kimi se osvrnuo i ka klupskog kolegu i razliku između prethodnog i sadašnjeg učešća u Formuli 1.

"Mislim da ću se dobro zabaviti ove sezone, ali se nadam i da ću ostvariti dobre rezultete. Da bih se borio za dobre rezultate potreban mi je jak automobil", kazao je Raikonen.

Fincu će u timu Lotusa klupski kolega biti Romen Grožan.

"Mislim da ću imati dobar odnos sa Grožanom. Sreli smo se pred kraj prošle godine, a i trkao sam se protiv njega 2009. Ljudi očekuju nešto od mene. Kad god vozim dajem 100 odsto od sebe i srećan sam zbog toga", rekao je on.

 

Šampion iz 2007. godine je istakao da će ova sezona Formule jedan biti interesantnija nego kada je prethodni put učestvovao "najbržem cirkusu".

"Sigurno je uzbudljivije. Gume prave veliku razliku jer je apsolutno drugačija brzina kada su nove nego kada su stare. Na staroj formuli morali ste da budete znatno brži od čoveka ispred vas da biste ga prestigli, a sada je to drugačije", kazao je on.

Raikonen je u Formuli jedan prethodno učestvovao od 2001. do 2009. godine, kada je prešao u Svetski reli šampionat.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Raikonen: Očekujem da ću se dobro zabaviti

Izvor: Nezavisne Novine, 09.Mar.2012

PARIZ - Vozač Lotusa Kimi Raikonen rekao je danas da očekuje da će se dobro zabaviti u predstojećoj sezoni Formule jedan.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.