Kiks i Van Persi doneli pobedu protiv Tadićevog Sautemptona, Junajted treći!

Izvor: Blic, 08.Dec.2014, 23:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Sautempton na gostovanju sa 2:1 u poslednjem meču 15. kola Premijer lige, zahvaljujući čemu su se popeli na treću poziciju na tabeli.

Poklonio je vođstvo Junajtedu Fonte u 12. minut, kada je pokušao da prosledi loptu golmanu Forsteru, ali je to toliko loše uradio da je poklon iskoristio Robin van Persi za hladnokrvnu realizaciju.

Posle toga, Van Gal je napravio prinudnu izmenu, zbog povrede Smolinga je u igru ušao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Džoni Evans, a pred kraj poluvremena je Holanđanin i taktički Ereru ubacio umesto 19-godišnjeg Meknira.

Prethodno je Sautempton došao do izjednačenja nakon greške Felainija u dodavanju na sredini terena. Pritisak se isplatio nakon gužve u šesnaestercu, lopta se posle Tadićevog šuta kroz noge Evansa odbila do Pelea, koji je zakucao u mrežu.

Presudio je Van Persi u nastavku, kada je odlično izveden slobodan udarac Runija iskoristio na petercu za novi pogodak i povratak prednosti. Žestoko su igrali domaćini u želji da dođu barem do boda, ali je treći uzastopni poraz bio neizbežan, dok je Junajted došao na treću poziciju. Naš reprezentativac Dušan Tadić bio je akter utakmice do 70. minuta, kada ga je zamenio Hesket.