Kiks Juvea, poraz Intera

Izvor: B92, 27.Apr.2009, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Milana pobedili su Palermo rezultatom 3:0 u 33. kolu italijanske Serije A i sada su, posle remija Juventusa sa Ređinom (2:2), sami na drugoj poziciji.

Nedelja je bila uspešna za ekipe sa dna tabele - Leče je dobilo Kataniju 2:1, Bolonja je bila bolja od Đenoe 2:0, a Torino je sa 1:0 savladao Sijenu. Sampdorija i Kaljari su u turbulentnom meču podelili bodove (3:3), a Atalanta je dobila Lacio 1:0. Inter je u poslednjem meču kola izgubio od Napolija 1:0, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i dalje ima prednost od 7 bodova na čelu tabele.

Milan je na San Siru pitanje pobednika rešio već posle 20-ak minuta. Vodeći gol postigao je Kaka u 10. minutu iz penala, pošto je Kaseti faulirao Masima Ambrosinija u kaznenom prostoru. U 19. minutu Ambrosini je bio asistent, a Inzagi je glavom zatresao mrežu golmana Marka Amelije.

U 56. minutu Kaka je iznudio jedanaesterac, a potom ga i uspešno realizovao za konačnih 3:0. To je šesta pobeda ’roso-nera’ u poslednjih sedam utakmica i oni su sada preuzeli drugo mesto sa 67 bodova.

U borbi za direktan plamsan u Ligu šampiona posustao je Juventus, koji je remizirao u gostima sa poslednjeplasiranom Ređinom 2:2. Posle prvih 45 minuta domaći su vodili pogotkom Antonina Bariljem, 21-godišnjeg igrača sredine terena. Juve je oštećen za čist penal, pošto je Del Piero oboren u šesnaestercu.

Ipak, ’stara dama’ ipak uspeva da izbori penal početkom drugog poluvrmena. Danijel Adedžo, asistent kod prvog gola Ređine, faulirao je Del Piera, a ’Pinturikio’ je bio siguran sa penala za 1:1.

U 69. minutu ekipa iz Ređo Kalabrije ponovo stiže do vođstva golom Emila Halfredsona, Engleza islandskog porekla. Ipak, samo pet minuta kasnije Kristijano Zaneti je na asistenciju Jakvinte pogodio za 2:2. Do kraja meča Juve je propustio nekoliko šansi, pre svih Jakvinta i Amauri, ali rezultat je ostao nerešen.

Srpski reprezentativac Boško Janković zamenjen je na poluvremenu u porazu Đenoe 2:0 od Bolonje. Đenovljani su tako, posle drugog poraza u nizu, pali na petu poziciju, a Fiorentina je trijumfom u subotu nad Romom preuzeli četvrto mesto i približili se plasmanu u Ligu šampiona. Bolonja je prekinula seriju od pet poraza, ali nije napredovala na tabeli jer je i Torino dobio Sijenu golom Rolanda Bjankija.

Leče je pogocima Munarija i Tiribokija povelo 2:0, a počasni gol za Kataniju dao je Martines. Bivši igrač Crvene zvezde Dušan Basta presedeo je meč na klupi Lečea.

Sampdorija je kod kuće vodila 2:0 protiv Kaljarija, ali su gosti u drugom delu igre preokrenuli i golom Kontija poveli 3:2. Ipak, Antonio Kasano je u 86. minutu doneo bod Sampdoriji svojim desetim prvenstvenim pogotkom.

U poslednjem meču kola Napoli je kod kuće pobedio Inter, a jedini pogodak postigao je rezervista Marselo Zalajeta u 73. minutu. Urugvajac je 'spoljnom' sjajno šutirao i matirao Žulija Cezara za treći ligaški poraz 'nerazura'.