Kepa sprečio senzaciju – prvak Evrope u produžecima izbacio trećeligaša

Izvor: B92, 05.Feb.2022, 17:04

Fudbaleri Čelsija pobedili su Plimut posle produžetaka 2:1 za plasman u osminu finala FA kupa.

Superdramatičan meč viđen je na "Stamford bridžu", gde je niželigaš bio jako blizu senzacije.

U 128. minutu imao je jedanaestarac Rajan Hardi, ali mu je Kepa Arisabalaga odbranio i sprečio penal seriju.

Prvak Evrope je "flertovao" sa ispadanjem, gubio je od osmog minuta golom Mekolija Gilespija, da bi u 41. izjednačio udarcem petom Sezar Aspilikueta. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Mučio se Čelsi, meč je otišao u dodatnih pola sata, a tamo je Markos Alonso u drugom minutu sudijske nadokande, prvog produžetka, doneo trijumf "plavcima".

A malo je falilo da pukne bruka usred Londona.

Dalje je uz dosta muka prošla i ekipa Vest Hema, koja je kao gost savladala Kiderminster rezultatom 2:1.

Domaći su poveli preko Penija u 19. minutu, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena Rajs doneo izjednačenje gostima.

Ekipa Dejvida Mojesa je do pobede stigla u 121. minutu, kada je pogodio Bouen.