Keln silovito prekinuo seriju Šalkea

Izvor: B92, 04.Okt.2015, 17:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Kelna pobedili su u nedelju u gostima ekipu Šalkea sa 3:0 u utakmici osmog kola Bundeslige.

Šalkeu je ovo prvi poraz posle četiri vezane pobede, i dalje je na trećem mestu na tabeli Bundeslige sa 16 bodova.

Na drugoj strani, Keln je peti sa dva boda manje.

Keln je poveo u 45. minutu golom Entonija Modestea koji je pobegao odbrani domaćih, iskoristio odlično dodavanje Bitenkura i savladao Farmana. Na sledeći pogodak čekalo se sve do 80. minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kada je Gerhart iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i potvrdio trijumf.

Konačan rezultat četiri minuta kasnije postavio je Coler krunisavši još jedan kontranapad Kelna. Srpski reprezentativac Miloš Jojić nije bio u sastavu gostiju.

U narednom, devetom kolu Keln dočekuje Hanover, dok Šalke, takođe na svom terenu, igra protiv Herte.