Kejn presudio Brajtonu

Izvor: B92, 08.Okt.2022, 20:24

Kejn "presudio" Brajtonu

Fudbaleri Totenhema savladali su Brajton na gostovanju minimalnim rezultatom 1:0, u poslednjem meču subotnjeg programa Premijer lige.

Ekipa Antonija Kontea do trijumfa je stigla zahvaljujući pogotku Harija Kejna u 22. minutu.

On se odlično snašao posle centaršuta Sona sa desne strane i glavom, iz ne baš lake pozicije, prevario Sančesa.

Njemu je to 12. gol na poslednjih 12 premijerligaških mečeva, računajući i prošlu sezonu.

Domaći su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imali svojih prilika na ovom susretu, a već do pauze su mogli makar do jednog gola. Ipak, Kaisedo, Dank i Marč nisu bili precizni.

Totenhemu je u 75. minutu bio poništen gol zbog ofsajda u kojem se našao Son, dok je najbolju priliku za poravnanje u finišu za Brajton imao Dani Velbek.

"Pevci" su se vratili na pobednički kolosek, posle poraza od Arsenala prošle nedelje. Sada su treći sa 20 bodova.

Brajtonu je ovo tek drugi poraz u sezoni i ovaj tim zauzima šesto mesto sa šest bodova manje od Totenhema.