Kejn dva puta u metu, Bajern prekinuo seriju poraza VIDEO

Izvor: B92, 24.Feb.2024, 21:26

Fudbaleri Bajerna konačno su stigli do pobede.

Posle tri uzastopna poraza, izabranici Tomasa Tuhela dočekali su na Alijanc areni ekipu Lajpciga i pobedili sa 2:1 (0:0).

Lajpcig je takođe sa velikim ambicijama došao u Minhen, reč je o ekipi koja se takođe bori za plasman u elitno takmičenje UEFA, ali nisu izdržali, pali su u finišu i Bajern je zabeležio 17. pobedu u sezoni.

Što se tiče Bajerna, u prvom poluvremenu je imao tri dobre prilike, dve je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << propustio Hari Kejn, u petom i 42. minutu, dok je u dobroj poziciji bio i Liroj Sane u 36.

U nastavku, prvi su pripretili gosti i to u 53. minutu preko Mahameda Simakana i odličnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Tri minuta kasnije, Bajern je poveo. Hari Kejn je utrčao sa leve strane i sa desetak metara zatresao mrežu Lajpciga, bio mu je to 26. gol u sezoni.

Ipak, šampion nije izdržao dugo.

U 62. minutu Nojer je sjajno odbranio udarac Benjamina Šeška, da bi u 70. minutu Lajpcig izjednačio.

Imali su gsoti i sreće, posle udarca Šeška lopta je nekog zakačila, promenila smer i završila u mreži, 1:1.

I onda kada se očekivalo da meč završi remijem, opet je na scenu stupio Kejn.

U prvom minutu nadoknade, na asistenciju Maksima Čupo-Motinga, Kejn je preciznim udarcem polu volejom, poslao loptu u mrežu za 2:1 i veliko slavlje na tribinama.

U narednom kolu, Bajern 1. marta gostuje Frajburgu, dok Lajpcig dan kasnije očekuje gostovanje Bohumu.