Kažnjen zbog vređanja Srba

Izvor: B92, 12.Maj.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kažnjen zbog vređanja Srba



Trener ukrajinskog premijer ligaša suspendovan je do kraja sezone i kažnjen sa 7.000 dolara zbog toga što je generalizovao i uvredio fudbalere iz Srbije.

Disciplinski komitet ukrajinskog prvenstva reagovao je pošto je posle poraza od Metalurga 1:0, trener Volin Lutska Vitalij Kvartsjani rekao da su Srbi "bezvoljni narod".

Kvartsjani ima nekoliko Srba u sastavu. Ekipa je peta u ligi, pet kola pre kraja takmičenja.

Ovo nije prvi put da Kvartsjani ima problem sa svojim izjavama. On je upozoren da bi kazna mogla da se duplira ukoliko ponovi istup.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.