Kazne za Romu i Lacio

Izvor: B92, Beta, 08.Dec.2009, 00:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kazne za Romu i Lacio

Disciplinska komisija Serije A kaznila je Romu i Lacio sa po 40.000 evra zbog toga što su njihovi navijači na derbiju palili baklje i ubacivali ih na teren.

Utakmica je zbog toga u prvom poluvremenu bila prekinuta šest minuta, a pristalice dva kluba su vatromet priredili i u drugom poluvremenu, ali bez ubacivanja baklji i petardi na teren. Juventrus je kažnjen sa 25.000 evra, zbog toga što je mala grupa njegovih navijača na subotnjem derbiju protiv Intera izvikivala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rasističke slogane.

Šef stručnog štaba Intera Žoze Murinjo neće moći da vodi tim na narednoj prvenstvenoj utakmici zbog crvenog kartona koji je dobio na derbiju protiv Juventusa, a zbog isključenja na toj utakmici jednu utakmicu će pauzirati i prvotimac Juventusa Felipe Melo. Suspendovani su i Di Natale i Lukareli.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.