Kazemiro odveo Real na vrh, asistencija Jovića

Izvor: RTS, 18.Jan.2020, 19:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dva pogotka Kazemira donela su Realu pobedu protiv Sevilje (2:1) i čelo tabele španskog fudbalskog šampionata. Luka Jović asistirao kod prvog pogotka, a onda ustupio mesto Benzemi. Barselona u nedelju igra protiv Granade i ima priliku da se izjednači sa "kraljevskim" klubom.
Fudbaleri Reala savladali su Sevilju sa 2:1 u utakmici 20. kola La Lige, čime su se popeli na prvo mesto na tabeli španskog fudbalskog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << šampionata.

Doduše, Barselona tek u nedelju igra svoj meč ovog kola i u slučaju pobede vratiće se na prvo mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao i "kraljevski" klub.
U prvom poluvremenu utakmice na "Bernabeu" nije bilo golova, a trijumf ekipi Zinedina Zidana doneo je dvostruki strelac Kazemiro.
Brazilac je prvi pogodak postigao u 57. minutu, posle asistencije petom Luke Jovića, koji je nedugo zatim svoje mesto na terenu ustupio Karimu Benzemi.
Sevilja je izjednačila golom Luka de Jonga u 64. minutu, da bi Kazemiro u 69. postigao i rugi pogodak na meču i doneo trijumf svom timu.
U prvoj utakmici dana Alaves je u Valensiji bio bolji od Levantea sa 1:0, golom Vidala u 64. minutu.