Katastrofa Napolija na Maradoni – Milan odigrao utakmicu sezone!

Izvor: B92, 02.Apr.2023, 22:41

Katastrofa Napolija na "Maradoni" – Milan odigrao utakmicu sezone!

Fudbaleri Milana do nogu su potukli Napoli, tim koji je ubedljivo najviše pokazao ove sezone u Seriji A i savladali ga rezultatom 4:0 (2:0).

Na stadionu "Dijego Armando Maradona" je domaći tim odigrao najgoru utakmicu u sezoni, i to bez najboljeg napadača Viktora Osimena, dok je Milan odigrao najbolji meč i ogolio sve mane tima Lučana Spaletija.

Goleadu "roso-nera" otvorio je Rafael Leao u 17. minutu, umakavši poslednjoj liniji i potom je lobovao istrčalog golmana.
Osam minuta kasnije Brahim Dijas je duplirao prednost gostiju iz "grada mode" sačekavši loptu na drugoj stativi i pogodivši metu posle finte.

Leao je doneo 3:0 u 59. minutu još jednom efektnom završnicom, ovog puta posle driblinga sa leve strane., dok je konačan rezultat doneo Aleksis Salemakers u 67. minutu.

Belgijanac se doslovno prošetao kroz odbranu Napolija, ove večeri užasnu, te pogodio kroz noge golmana Mereta za 0:4.

Činjenica stoji da je Napoli igrao bez najboljeg strelca, da se uveliko opustio jer ima 16 bodova prednosti na tabeli, ali nema opravdanja za ovakvu katastrofu.

Posebno, jer će ova dva tima igrati dvomeč četvrtfinala Lige šampiona, a prvi meč na programu je za nešto više od nedelju dana.

Napoliju će teško iko ugroziti već viđeni "Skudeto", dok je Milan sada na trećem mestu sa 51 bodom, četiri manje od Lacija i 20 manje od večerašnjeg rivala.