Izvor: B92, 06.Avg.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Karolina Kluft se lakše povredila
Svetska šampionka u sedmoju Šveđanka Karolina Kluft lakše se povredila na jednom od poslednjih treninga uoči prvenstva sveta u Helsinkiju. 22-godišnja Kluft iskrenula je skočni zglog, ali nije morala da ide na pregled rengenom kako bi se utvrdio stepen povrede.
Nije ništa ozbiljno. Zglob će joj biti bandažiran - rekao je Džoni Kluft, otac Karoline Kluft. Ovu informaciju potvrdio je portparol švedske reprezentacije Frederik Tran.
Takmičenje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u sedmoju na šampionatu sveta u Helsinkiju počinje u subotu. Na programu su tri discipline: trka na 100 i 200 metara, bacanje kugle, skok u vis.
Karolina Kluft je najavila da će pokušati da obori svetski rekord od 7001 osvojenog poena ostvaren pre dve godine na Svetskom prvenstvu u Parizu.














